Planowane wyniki urodzenia i urodzenia poza szpitalem ad 7

Po piąte, dokładność danych na temat statystyki witalnej ma dobrze znane ograniczenia, zwłaszcza w odniesieniu do stanów pacjenta przed ciążą; kodowanie tych warunków jest mniej wrażliwe niż w przypadku procedur.23-26 Wreszcie, błędna klasyfikacja lub resztkowe zakłócenia mogły mieć wpływ na nasze wyniki. Istnieją również różnice w wypełnianiu aktów urodzenia zgodnie z ustawieniem urodzin, 2 225 27, a dokładność zgłaszania wielu zmiennych demograficznych i klinicznych jest nieznana. Na przykład fakt, że 27 pacjentów przeniesionych jest wymienionych jako mających lekarza, jako ich planowaną poród, jest najprawdopodobniej spowodowany błędami w wypełnianiu świadectwa urodzenia; obecnie brakuje danych informujących o stopniu błędnej klasyfikacji związanych z tym i innymi czynnikami, które mają wpływ na wyniki badania.
Poród poza szpitalem pozostaje kontrowersyjny. Badania z Europy pokazały, że poród poza szpitalem może być bezpieczną opcją dla kobiet i ich dzieci, gdy ryzyko powikłań jest niskie. 28-30 Unia Europejska definiuje jednolite standardy dotyczące kształcenia i szkolenia położnych, 31 Stany Zjednoczone podejmują fragmentaryczne podejście do szkolenia i poświadczania obecności porodów poza szpitalem. American College of Nurse-Midwives i North American Registry of Midwives zalecają, aby położne spełniały co najmniej standardy położnictwa ustanowione przez Międzynarodową Konfederację Położnych (ICM), które obejmują ukończenie formalnego programu edukacji położnej, krajowej certyfikacji oraz licencjonowanie w miejscowej jurysdykcji praktyka.32,33 Certyfikowane zawodowe położne (CPM) mogą uzyskać certyfikację poprzez staż i ocenę portfela bez uzyskania formalnego stopnia akademickiego; w ramach organizacji zawodowych CPM trwają starania zmierzające do jednolitego przyjęcia standardów ICM.33,34 Oregon podąża za tym trendem; w 2015 r. licencje stały się obowiązkowe dla osób w okresie poza szpitalem.
Zakres, w jakim położnictwo jest zintegrowane z systemem opieki zdrowotnej, prawdopodobnie tłumaczy niektóre różnice w praktyce i wynikach odnotowanych w badaniach amerykańskich i europejskich. Na przykład holenderski system rodzenia w domu (w którym poród w domu jest powszechny, a skutki niepożądane są rzadkie) obejmuje formalne umowy o współpracy między dostawcami poza szpitalem i wewnątrzszpitalnymi, jasne i wzajemnie uzgodnione stratyfikację ryzyka i protokoły za przeniesienie opieki.35,36 Trwa proces opracowywania wytycznych opartych na dowodach dotyczących porodu domowego w Stanach Zjednoczonych.37
Częstość interwencji położniczej jest wysoka w amerykańskich szpitalach i stwierdziliśmy duże bezwzględne różnice w ryzyku związanym z takimi interwencjami między planowanymi porodami poza szpitalem a porodami szpitalnymi38. Natomiast poważne niekorzystne wyniki dotyczące płodu i noworodka występują rzadko we wszystkich szpitalach. ustawienia narodzin, które ocenialiśmy, i bezwzględne różnice w ryzyku, które zaobserwowaliśmy pomiędzy planowanymi lokalizacjami porodowymi, były odpowiednio małe; na przykład, planowane porody poza szpitalem były związane z nadmiarem mniej niż śmierci płodu na 1000 porodów w analizach wielowymiarowych i skorygowanych pod względem skłonności do wyniku. Ważne jest również uwzględnienie preferencji macierzyńskich, w tym preferencji dotyczących usług położniczych; fakt, że USA
[przypisy: ginekolog Warszawa Śródmieście, serwis niszczarek, wyprawka dla niemowlaka ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog Warszawa Śródmieście serwis niszczarek wyprawka dla niemowlaka