Planowane wyniki urodzenia i urodzenia poza szpitalem ad 8

Korzystając z danych z aktów urodzenia w Oregonie, wykazaliśmy, że odsetek interwencji położniczych był niższy, ale ryzyko zgonu okołoporodowego i innych niekorzystnych skutków dla noworodków było wyższe w przypadku planowanych porodów poza szpitalem niż w przypadku planowanych narodzin w szpitalu; jednak bezwzględne różnice w ryzyku niekorzystnych wyników noworodków były niewielkie. Nasze odkrycia podkreślają wpływ błędnej klasyfikacji zamierzonych ustawień urodzenia na dokładność statystyk amerykańskich.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka Eunice Kennedy Shriver (K99 HD079658-01 dla Dr. Snowdena). Dr Tilden jest wspierana przez Oregon Building Independent Careers w Women s Health Scholars (K12HD043488), program dla naukowców Jonas Doctoral, Sigma Theta Tau Beta Psi oraz American College of Nurse-Midwives.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Drs. Caughey i Cheng w równym stopniu przyczynili się do tego artykułu.
Dziękujemy Stella Dantas, Lani Doser, Judith Rooks i pracownikom Oregon Center for Health Statistics za ich pracę nad postępem w gromadzeniu ważnych danych statystycznych w Oregonie.
Author Affiliations
Z Departamentów Położnictwa i Ginekologii (JMS, BQ, ABC) oraz Zdrowia Publicznego i Medycyny Zapobiegawczej (JMS) i Szkoły Pielęgniarskiej (ELT, JS), Oregon Health and Science University, Portland; Departament Chirurgii, University of California w Davis, Sacramento (YWC); oraz Departament Położnictwa i Ginekologii, Oddział Medycyny Maternity-Fetal, California Pacific Medical Center, San Francisco (YWC).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr. Snowdena z Oregon Health and Science University, 3181 SW Sam Jackson Park Rd., Mail Code L-466, Portland, OR 97239 lub at.
Materiał uzupełniający
Referencje (40)
1. MacDorman MF, Matthews TJ, Declercq E. Trendy w urodzeniach poza szpitalem w Stanach Zjednoczonych, 1990-2012. NCHS Data Brief 2014;: 1-8.

2. MacDorman MF, Declercq E, Mathews TJ. Najnowsze trendy w porodach poza szpitalem w Stanach Zjednoczonych. J Midwifery Womens Health 2013; 58: 494-501
Crossref Web of Science Medline
3. Cheng YW, Snowden JM, King TL, Caughey AB. Wybrane okołoporodowe wyniki związane z planowanymi porodami w domu w Stanach Zjednoczonych. Am J Obstet Gynecol 2013; 209: 325.e1-328.e1
Crossref Web of Science