Randomizowany test obniżonych standardów nikotyny dla papierosów ad 9

Po pierwsze, powszechne było stosowanie niestosownych papierosów, które prawdopodobnie osłabiały redukcję narażenia na nikotynę w stosunku do zawartości nikotyny i mogły zminimalizować efekty redukcji nikotyny.31 Po drugie, zapewnienie darmowych papierosów prawdopodobnie zwiększyło liczbę papierosów palonych dziennie, ponieważ konsumpcja papierosów maleje wraz ze wzrostem cen.32 Po trzecie, czas stosowania został ograniczony do 6 tygodni, co prawdopodobnie zminimalizowało zmniejszenie częstości palenia i uzależnienia od nikotyny. Trwa obecnie dłuższa próba (numer ClinicalTrials.gov, NCT02139930). Po czwarte, tygodniowy upływający poziom tlenku węgla nie zmniejszył się równolegle z liczbą wypalanych papierosów dziennie, co sugeruje możliwą rekompensatę. Jednak całkowita objętość zaciągnięć z papierosów wędzonych w laboratorium została zmniejszona w grupie przeznaczonej do papierosów zawierających 0,4 mg nikotyny na gram, a wynikający z tego wzrost poziomu wydychanego tlenku węgla nie był znacząco związany z przydziałem grupy. Brak różnic między grupami w tygodniowych poziomach przeterminowanego tlenku węgla może być konsekwencją jego krótkiego okresu półtrwania (2 do 6 godzin) i braku różnic w odstępach czasu od momentu palenia ostatniego papierosa. Po piąte, uczestnicy przypisani do papierosów o obniżonej zawartości nikotyny oszacowali niższe poziomy nikotyny niż uczestnicy przypisani do kontrolowania papierosów, co jest zgodne z sensorycznymi efektami nikotyny 33. Wreszcie próba, chociaż zróżnicowana pod względem poziomu rasowego i wykształcenia, nie była Reprezentatywni w kraju i wykluczeni niepalący palacze i palacze z istotnymi klinicznie lub niestabilnymi warunkami psychiatrycznymi i medycznymi.34 Zarówno ustawa o kontroli wyrobów tytoniowych, jak i konwencja ramowa w sprawie kontroli wyrobów tytoniowych umożliwiają organom regulacyjnym bezpośrednie reagowanie na uzależnienie wyrobów tytoniowych za pomocą norm dotyczących wyrobów. Badanie to dostarcza wstępnych krótkoterminowych danych sugerujących, że w porównaniu z nikotyną zawartą w tradycyjnych papierosach, znaczne zmniejszenie zawartości nikotyny jest związane ze zmniejszeniem palenia, narażeniem na nikotynę i uzależnieniem od nikotyny, przy minimalnych dowodach na odstawienie nikotyny, wyrównawcze palenie tytoniu, lub poważne zdarzenia niepożądane.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z Narodowego Instytutu ds. Narkomanii i Centrum ds. Żywności i Leków na rzecz wyrobów tytoniowych (U54 DA031659).
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Treść tego artykułu leży wyłącznie w gestii autorów i niekoniecznie odzwierciedla oficjalne poglądy National Institutes of Health lub Food and Drug Administration.
Dziękujemy wszystkim studentom, członkom i pracownikom Centrum Oceny Nikotyny w Papierosach, którzy brali udział w tym badaniu oraz tym, którzy wytwarzali i scharakteryzowali badane wyroby tytoniowe użyte w badaniu. Pełna lista potwierdzeń znajduje się w Dodatku Uzupełniającym.
Author Affiliations
Z wydziałów psychologii (ECD, RLD, SSD, TL) i medycyny (HT), University of Pittsburgh, Pittsburgh; Centrum Studiów nad alkoholem i uzależnieniami, Brown University, Providence, RI (JWT); Wydział Biostatystyki, Szkoła Zdrowia Publicznego (JSK, CTL), Wydziały Biochemii, Biologia Molekularna i Biofizyka (SEM) i Psychiatria (DKH) i Masonic Cancer Center (JSK, SGC, SSH, JJ, CTL, SEM , DKH), University of Minnesota, Minneapolis i University of Minnesota Medical School, Duluth (MA) – wszystkie w Minnesocie; Departamenty Medycyny i Bioinżynierii i Nauk Terapeutycznych, Uniwersytet Kalifornijski, San Francisco, San Francisco (NLB); Departament Psychiatrii i Nauk Behawioralnych, Szkoła Medyczna Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, Baltimore (RGV, MLS) oraz Narodowy Instytut ds. Narkomanii, Bethesda (IDM) – oba w stanie Maryland; Wydział Nauk Behawioralnych, University of Texas MD
[hasła pokrewne: Warszawa USG genetyczne, wybielanie warg sromowych, hostessy fordanserki ]

Powiązane tematy z artykułem: hostessy fordanserki Warszawa USG genetyczne wybielanie warg sromowych