Stentowanie i terapia medyczna w przypadku miażdżycowego zwężenia tętnic nerkowych AD 2

Jeśli stentowanie zapobiega postępowi przewlekłej choroby nerek i obniża ciśnienie krwi, może potencjalnie zapobiegać poważnym konsekwencjom zdrowotnym, w tym niepożądanym zdarzeniom sercowo-naczyniowym i nerek. W przeciwieństwie do tego, jeśli stentowanie nie przyniesie żadnej z tych korzyści, prawdopodobnie poniesie znaczne koszty bez korzyści dla zdrowia publicznego. Dlatego przeprowadziliśmy randomizowane badanie kliniczne w celu określenia wpływu stentowania nerkowo-tętniczego na występowanie istotnych zdarzeń niepożądanych dotyczących układu sercowo-naczyniowego i nerek. Metody
Przestudiuj badanie
Wyniki dotyczące układu sercowo-naczyniowego w zmianach miażdżycowych tętnic nerkowych (CORAL) były wieloośrodkowym, otwartym, randomizowanym, kontrolowanym badaniem, w którym porównywano samą terapię medyczną z leczeniem farmakologicznym i stentowaniem tętnic nerkowych u pacjentów z miażdżycowym zwężeniem tętnicy nerkowej i podwyższonym ciśnieniem krwi, przewlekłym choroba nerek lub oba. Metody zostały wcześniej opisane.17 Protokół próbny został opracowany przez komitet sterujący (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu) i został zatwierdzony przez instytucyjną komisję odwoławczą w każdym centrum uczestniczącym. Członkowie komitetu sterującego gwarantują dokładność i kompletność danych i analiz oraz wierność tego raportu dla protokołu próbnego, który jest dostępny pod adresem.
Finansowanie zapewnił National Heart, Lung and Blood Institute. Leki zostały przekazane przez AstraZeneca i Pfizer. Krótkie urządzenie Angioguard zostało przekazane przez firmę Cordis, a dodatkowe wsparcie finansowe zapewniły firmy Cordis i Pfizer. Żaden z darczyńców nie uczestniczył w projektowaniu protokołu próbnego, w gromadzeniu, analizie lub interpretacji danych, ani w decyzji o przekazaniu manuskryptu do publikacji. Badanie przeprowadzono pod nadzorem niezależnej komisji monitorującej dane i bezpieczeństwo, zwołanej przez National Heart, Lung and Blood Institute.
Badana populacja
Przed rozpoczęciem testów wszystkie uczestniczące strony musiały się zakwalifikować w fazie wstępnej. Kwalifikacja polegała na zatwierdzeniu ekspertyzy prowadzącego zakładowego lekarza interwencyjnego przez angiograficzne laboratorium rdzeniowe. Szczegóły tego procesu zatwierdzania opisano w Dodatku uzupełniającym.
Rejestracja próbna rozpoczęła się 16 maja 2005 roku. Wszyscy uczestniczący pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę. Zgodnie z pierwotnym protokołem badania, osoby z ciężkim zwężeniem tętnicy nerkowej kwalifikowały się, jeśli miały nadciśnienie o skurczowym ciśnieniu krwi 155 mm Hg lub wyższym, otrzymując dwa lub więcej leków przeciwnadciśnieniowych. Ciężkie zwężenie tętnicy nerkowej zdefiniowano angiograficznie jako zwężenie o wartości co najmniej 80%, ale mniejszej niż 100% średnicy lub zwężenia o wartości co najmniej 60%, ale mniejszej niż 80% średnicy tętnicy, z co najmniej skurczowym gradientem ciśnienia wynoszącym co najmniej 80%. 20 mm Hg
[podobne: ginekolog Warszawa, ginekologia estetyczna, ginekolog Warszawa Śródmieście ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog Warszawa ginekolog Warszawa Śródmieście ginekologia estetyczna