Stentowanie i terapia medyczna w przypadku miażdżycowego zwężenia tętnic nerkowych AD 3

Wszystkie angiogramy były analizowane przez angiograficzne laboratorium rdzeniowe na Uniwersytecie w Wirginii przy użyciu zatwierdzonego skomputeryzowanego programu ilościowej analizy naczyniowej (Medis QVA 6.0). W trakcie badania wprowadzono szereg późniejszych zmian w kryteriach rejestracji, ale przed zakończeniem badania lub odkryciem danych. Próg 155 mm Hg dla określenia nadciśnienia skurczowego nie był już określony. Pacjenci, którzy nie mieli nadciśnienia skurczowego, ale mieli zwężenie tętnic nerkowych, mogli zostać włączeni, jeśli mieli przewlekłą chorobę nerek, która została zdefiniowana jako szacowana szybkość filtracji kłębuszkowej (GFR) poniżej 60 ml / min / 1,73 m2 powierzchni ciała obszar, jak obliczono za pomocą zmodyfikowanej modyfikacji diety w formule choroby nerek (MDRD). 18 Ciężkie zwężenie tętnicy nerkowej można było zidentyfikować za pomocą ultrasonografii duplex, angiografii rezonansu magnetycznego lub obliczonej angiografii tomograficznej.
Kryterium wykluczenia było zwężenie tętnicy nerkowej z powodu dysplazji włóknisto-mięśniowej, przewlekłej choroby nerek z przyczyny innej niż nefropatia niedokrwienna lub związane z poziomem kreatyniny w surowicy większym niż 4,0 mg na decylitr (354 .mol na litr), długość nerki poniżej 7 cm, i uszkodzenie, które nie może być leczone za pomocą pojedynczego stentu. Pełne kryteria włączenia i wykluczenia są wymienione w Dodatku Uzupełniającym.
Randomizacja i interwencje
Przydzielono uczestnikom, w stosunku 1: 1, do samej terapii medycznej lub stentowania i terapii medycznej. Randomizacja została przeprowadzona za pomocą interaktywnego systemu losowania głosowego przy użyciu konstrukcji z blokami permutowanymi. Wszyscy uczestnicy obu grup leczonych otrzymali terapię przeciwpłytkową i inne oparte na protokołach terapie medyczne w celu kontrolowania ciśnienia krwi oraz poziomu glukozy i lipidów zgodnie z wytycznymi.
O ile nie wskazano inaczej, w protokole zalecono następujące leki: bloker receptora angiotensyny II, kandesartan (Atacand, AstraZeneca), z hydrochlorotiazydem lub bez niego, oraz środek skojarzony amlodypina-atorwastatyna (Caduet, Pfizer), z dostosowaną dawką na podstawie ciśnienia krwi i statusu lipidów. Uczestnicy otrzymali karty z dowodami, które umożliwiły im uzyskanie leków (kandesartanu, hydrochlorotiazydu i atorwastatyny-amlodypiny) z lokalnych aptek bez żadnych kosztów osobowych. Docelowe ciśnienie krwi było niższe niż 140/90 mm Hg u pacjentów bez współistniejących stanów i mniej niż 130/80 mm Hg u pacjentów z cukrzycą lub przewlekłą chorobą nerek. Leki dostosowywano aż do osiągnięcia docelowej wartości ciśnienia krwi.17 Ciśnienie krwi mierzono trzykrotnie, w odstępie 2 minut, u każdego uczestnika, za pomocą urządzenia oscylometrycznego.
[patrz też: USG ciąży, Warszawa USG genetyczne, ginekolog Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog Warszawa USG ciąży Warszawa USG genetyczne