Tendencje w zakresie opieki nad zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży ad 7

Po trzecie, mimo że wyniki CIS korelują z kilkoma kluczowymi markami dysfunkcji dzieci i nastolatków, nie jest to miarą diagnostyczną i może istnieć niezgodność między rodzicem a dzieckiem, zwłaszcza w odniesieniu do wykrywania warunków internalizacji (np. Depresji), które wydają się być bardziej istotna dla dzieci i nastolatków niż dla ich rodziców. 39 Wreszcie, MEPS nie przekazują żadnych informacji na temat jakości i skuteczności opieki. Decyzja o udzieleniu pomocy w zakresie problemów ze zdrowiem psychicznym u dzieci i młodzieży wiąże się z indywidualnymi, rodzicielskimi, społecznymi, ekonomicznymi, kulturowymi, a czasami prawnymi uwarunkowaniami. W latach 1996-1998 i 2010-2012 coraz większy procent amerykańskich dzieci i nastolatków korzystał z opieki ambulatoryjnej w zakresie zdrowia psychicznego, mimo że liczba młodych osób ocenianych przez rodziców jako osoby z poważniejszymi zaburzeniami zdrowia psychicznego spadła. Pomimo zwiększenia liczby zabiegów, wielu młodych ludzi z poważnymi zaburzeniami zdrowia psychicznego nie otrzymało opieki. W szkołach i placówkach podstawowej opieki zdrowotnej poprawa identyfikacji i skierowania młodych ludzi o największej potrzebie leczenia może zapewnić korzyści społeczne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez grant (U19 HS021112) od Agencji ds. Badań i Jakości w Ochronie Zdrowia oraz przez Instytut Psychiatryczny w stanie Nowy Jork.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Wydziału Psychiatrii, Kolegium Lekarzy i Chirurgów, Uniwersytetu Columbia i Instytutu Psychiatrycznego w Nowym Jorku – oba w Nowym Jorku (MO); Departament Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Rollins School of Public Health, Emory University, Atlanta (BGD); oraz Centrum Zdrowia i Badań nad Equity Zdrowia, Philadelphia Veterans Affairs Medical Center oraz School of Social Practice and Policy, University of Pennsylvania – oba w Filadelfii (SCM).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Olfsona z Instytutu Psychiatrycznego w stanie Nowy Jork, Departament Psychiatrii, Kolegium Lekarzy i Chirurgów Uniwersytetu Columbia, 1051 Riverside Dr., New York, NY 10032, lub o.
Materiał uzupełniający
Referencje (39)
1. Monitorowanie stanu zdrowia psychicznego wśród dzieci – Stany Zjednoczone, 2005-2011. MMWR Surveill Summ 2013; 62: Suppl 2: 1-35

2. Olfson M, Blanco C, Wang S, Laje G, Correll CU. Krajowe trendy w opiece psychiatrycznej nad dziećmi, nastolatkami i dorosłymi przez lekarzy prowadzących gabinety. JAMA Psychiatry 2014; 71: 81-90
Crossref Web of Science
3. Muzina DJ. Zwrócenie uwagi na ADHD: trendy w leczeniu US dotyczące zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. St. Louis: ekspresowe skrypty, marzec 2014 r. (Http://lab.express-scripts.com/insights/industry-updates/report-turning-attention-to-adhd).

4. Rapee RM, Bögels SM, van der Sluis CM, Craske MG, Ollendick T. Roczny przegląd badań: konceptualizacja zaburzeń czynnościowych u dzieci i młodzieży. J Child Psychol Psychiatry 2012; 53: 454-468
Crossref Web of Science Medline
5. Stany Zjednoczone. Fed Regist 1993; 58: 29425-29425.

6. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne
[podobne: Ginekolog łódź, wysiłkowe nietrzymanie moczu, anatomia palpacyjna ]

Powiązane tematy z artykułem: anatomia palpacyjna Ginekolog łódź wysiłkowe nietrzymanie moczu