Tendencje w zakresie opieki nad zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży ad

Analizy, które opierały się wyłącznie na danych zidentyfiko wanych, zostały wyłączone z przeglądu przez podmioty ludzkie przez komisję do spraw instytucji w New York State Psychiatric Institute. Osłabienie
Funkcjonowanie w zakresie zdrowia psychicznego oceniano za pomocą rodzicielskiej wersji skali zaburzeń równowagi w Kolumbii (CIS, wyniki wahały się od 0 do 52, z wyższymi wynikami wskazującymi na bardziej poważne upośledzenie), 15 – 13-punktowy wskaźnik relacji interpersonalnych między dziećmi i nastolatkami, psychopatologia objawy, funkcjonowanie w szkole i korzystanie z czasu wolnego (Tabela S1 w Dodatku Aneks, dostępna wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie). Jako pojedynczy czynnik, CIS ma wysoką wewnętrzną spójność (Cronbach s alpha, 0,89) i doskonałą wiarygodność test-retest (współczynnik korelacji wewnątrzklasowej, 0,89) i jest skorelowany z upośledzeniem ocenianym przez klinicystę.15 A analiza funkcji dyskryminacyjnej próby epidemiologicznej młodzieży ujawnił, że wynik 16 punktów CIS był najbardziej odpowiednim wynikiem odcięcia dla cięższego upośledzenia (lambda Wilka, 0,668, korelacja kanoniczna, 0,576, wartość własna, 0,497), z liczbą objawów psychiatrycznych, używaniem usług zdrowia psychicznego w ubiegłym roku, szkoła wydajność i punktacja w skali kompetencyjnej, stosowana jako kryterium do określenia najbardziej odpowiedniego wyniku odcięcia CIS. 16 W tym punkcie odcięcia, CIS miał umiarkowaną zgodność ze strukturalnymi diagnozami DSM w próbce pediatrycznej (kappa, 0,48, czułość, 0,44, swoistość, 0,96, dodatnia wartość predykcyjna, 0,79). 17 Nasza analiza dotyczyła tylko ocen CIS, które obejmowały odpowiedzi na wszystkie 13 pozycji (97,6% wszystkich ocen CIS).
Korzystanie z usług Mental Health Services
Ambulatoryjne korzystanie z usług w zakresie zdrowia psychicznego zostało określone przez wizytę ambulatoryjną z diagnozą zaburzeń psychicznych (Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, 9 wersja, kody 290-319), stosowanie psychoterapii lub stosowanie leków psychotropowych. MEPS zapytał respondentów, jaki rodzaj opieki zapewniono podczas każdej wizyty ambulatoryjnej; kategorie odpowiedzi obejmowały psychoterapię lub poradnictwo w zakresie zdrowia psychicznego. Jedna lub więcej wizyt w psychoterapii określiła zastosowanie psychoterapii. MEPS zbierał również informacje bezpośrednio od gospodarstw domowych na temat leków na receptę uzyskanych przez respondentów. Leki psychotropowe obejmowały stymulanty i inne leki stosowane w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (agonistów atomoksetyny i alfa2-adrenergicznych), leków przeciwdepresyjnych, przeciwpsychotycznych, przeciwlękowych lub uspokajających oraz stabilizatorów nastroju. Receptura jednego lub więcej leków określa stosowanie leków.
Analiza statystyczna
Dla każdego okresu badania oszacowany odsetek młodzieży z poważniejszym zaburzeniem zdrowia psychicznego określono ogólnie i w zależności od wieku (od 6 do 11 lat [dzieci] lub od 12 do 17 lat [młodzieży]), płci, rasy (białej lub innej) zgłaszane przez respondenta z gospodarstwa domowego i korzystanie z usług zdrowia psychicznego. W niektórych analizach rasę lub grupę etniczną definiowano jako białą, czarną, hiszpańską lub inną. Regresje logistyczne skorygowane o wiek i skorygowane o wartość płci oceniały siłę powiązań między okresem badania, który został zdefiniowany jako wartość 0 dla okresu 1996-1998, 0,5 dla lat 2003-2005, a 1,0 dla roku 2010-2012, a stopień zaawansowania zaburzeń zdrowia psychicznego
[więcej w: hostessy fordanserki, USG tarczycy, ginekolog Warszawa Śródmieście ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog Warszawa Śródmieście hostessy fordanserki USG tarczycy