Wizyty w Departamencie ds. Wyjazdów Ratunkowych na Niepożądane Wydarzenia związane z Suplementami Diety cd

Zastosowaliśmy procedurę SURVEYFREQ w zmodyfikowanym teście chi-kwadrat zmodyfikowanym przez Rao-Scotta, aby ocenić różnice w ważonych proporcjach. Wykorzystaliśmy procedury SURVEYLOGISTIC i SURVEYREG do oceny trendów liniowych w dwuletnich prognozach wizyt w oddziałach ratunkowych. Dwuletnie oszacowania zastosowano w celu umożliwienia przeprowadzenia analiz trendów dla kategorii dodatków związanych z niewielką liczbą przypadków. Wykorzystaliśmy szacunki intercensalne z Biura Spisu Ludności w celu obliczenia odsetka ludności. Wszystkie analizy uwzględniały ważenie i złożony projekt próbki. Uważamy, że skumulowane dane szacunkowe mniejsze niż 1200, szacunki oparte na mniej niż 20 przypadkach lub dane szacunkowe o współczynnikach zmienności powyżej 30% są statystycznie niewiarygodne, a zatem odnotowane. Analizy zaangażowanych produktów i objawów ograniczały się do przypadków, w których występował pojedynczy produkt suplementu diety; nienadzorowane przyjmowanie przez dzieci analizowano osobno. Wyniki
Wizyty w oddziale ratunkowym
Tabela 1. Tabela 1. Liczba przypadków i szacunkowa liczba wizyt na oddziałach w nagłych wypadkach w roku na niekorzystne zdarzenia związane z suplementami diety (2004-2013). Na podstawie 3667 przypadków zidentyfikowanych w latach 2004-2013, obliczyliśmy średnio 23 005 ( 95% przedział ufności [CI], 18 611-227 998) wizyty w oddziałach ratunkowych w przypadku zdarzeń niepożądanych związanych z suplementami diety rocznie, a ponadto szacuje się, że wizyty te przyniosłyby rocznie średnio 2154 (95% CI, 1342 do 2967) hospitalizacji (tabela 1) ). W 88,3% wizyt w oddziałach ratunkowych lekarze przypisali zdarzenia niepożądane tylko jednemu suplementowi (w porównaniu z wieloma suplementami). Ponad połowa wizyt w oddziałach ratunkowych w związku z niepożądanymi zdarzeniami związanymi z suplementami dotyczyła kobiet. Średni wiek pacjentów leczonych z powodu zdarzeń niepożądanych związanych z suplementem wynosił 32 lata; ponad jedna czwarta (28,0%) wizyt w oddziałach ratunkowych, które zostały przypisane zdarzeniom niepożądanym związanym z suplementami, dotyczyła osób w wieku od 20 do 34 lat. Osoby w wieku 65 lat lub starsze były bardziej narażone na hospitalizację niż osoby młodsze, z odsetkami odpowiednio 16,0% i 8,4% (p = 0,003) (tabela S3 w dodatkowym dodatku). Jedna piąta wizyt w oddziałach ratunkowych w związku z niepożądanymi zdarzeniami związanymi z suplementem obejmowała dzieci bez nadzoru.
Produkty
Większość wizyt w oddziałach ratunkowych w przypadku bezinteresownej kontroli suplementów przez dzieci dotyczyła produktu mikroelementów (61,9%, 95% CI, 56,5 do 67,3). Najczęściej występujące kategorie produktów to multiwitaminy (33,6%, 95% CI, 29,0 do 38,3), żelazo (11,8%, 95% CI, 8,6 do 15,0), suplementy do utraty wagi (10,4%, 95% CI, 7,8 do 13,1) oraz suplementy do snu, sedacji lub anksjolizy (8,8%, 95% CI, 6,0 do 11,5).
Tabela 2. Tabela 2. Krajowe szacunki wizyt na oddziałach nagłych w związku ze zdarzeniami niepożądanymi związanymi z suplementami diety, według kategorii produktu (2004-2013). Po wykluczeniu bezobjawowego spożycia przez dzieci, 65,9% wizyt w oddziałach ratunkowych w przypadku niepożądanych działań niepożądanych wydarzenia obejmowały pojedynczy ziołowy lub uzupełniający produkt odżywczy; 31,8% dotyczyło jednego produktu mikroelementów (tabela 2)
[patrz też: Warszawa USG genetyczne, anatomia palpacyjna, hologramy els ]

Powiązane tematy z artykułem: anatomia palpacyjna hologramy els Warszawa USG genetyczne