Wizyty w Departamencie ds. Wyjazdów Ratunkowych na Niepożądane Wydarzenia związane z Suplementami Diety czesc 4

Po wykluczeniu bezinteresownej ingerencji ze strony dzieci, produkt odchudzający był zamieszany w 25,5% wizyt w oddziałach ratunkowych, a produkt energetyczny w 10,0% takich wizyt. Według płci pacjentów
Rysunek 1. Rysunek 1. Krajowe prognozy wizyt na oddziałach nagłych w związku ze zdarzeniami niepożądanymi związanymi z suplementami diety, według płci i kategorii produktu (2004-2013). Przedstawiono szacunkową liczbę wizyt w oddziałach ratunkowych w ciągu roku, po wykluczeniu bezinteresowanego spożycia suplementów diety przez dzieci w okresie 10 lat. Szacunki krajowe opierają się na mniej niż 20 przypadkach lub mają współczynnik zmienności większy niż 30% i mogą być statystycznie niewiarygodne dla następujących kombinacji kategorii produktu i płci pacjenta: produkty wzmacniające płeć kobiet, produkty kulturystyczne dla kobiet, i wapnia wśród mężczyzn.
Produkty utrata masy ciała były zaangażowane w szacowane 3399 (95% CI, 2618 do 4180) wizyt w oddziałach nagłych w ciągu roku przez kobiety, prawie trzykrotnie więcej niż liczba wizyt w oddziałach ratunkowych przez pacjentów płci męskiej związanych z tymi produktami (1223; 95% CI Od 858 do 1588) (rysunek 1). Z ogólnej liczby wizyt w oddziałach ratunkowych związanych z działaniami niepożądanymi związanymi z suplementem, produkty utraty wagi były zamieszane w 30,4% (95% CI, 27,4 do 33,4) takich wizyt u kobiet, w porównaniu z 17,6% (95% CI, 14,3 do 20,9) wśród mężczyzn. Produkty wzmacniające erotyczne produkty lub produkty dla kulturystów były zamieszane w 14,1% (95% CI, 10,5 do 17,7) wizyt w oddziałach ratunkowych w związku z niepożądanymi zdarzeniami związanymi z suplementami u mężczyzn; było zbyt mało przypadków wśród pacjentek, aby obliczyć wiarygodne oszacowanie.
Według wieku pacjentów
Po wyłączeniu przez dzieci bezinteresownej ingerencji mikroskładniki odżywcze były zamieszane w dwie trzecie wizyt w oddziałach ratunkowych w związku ze zdarzeniami niepożądanymi związanymi z suplementem u dzieci w wieku 4 lat lub młodszych (67,3%) i osób dorosłych w wieku 65 lat lub starszych (62,7%) ( Tabela Natomiast ziołowe lub komplementarne produkty odżywcze były najczęściej związane z innymi grupami wiekowymi.
Rysunek 2. Wykres 2. Krajowe szacunki wizyt na oddziałach nagłych w związku ze zdarzeniami niepożądanymi związanymi z suplementami diety, według grupy wiekowej i kategorii produktu (2004-2013). Szacunki krajowe opierają się na mniej niż 20 przypadkach lub mają współczynnik zmienności więcej niż 30% i mogą być statystycznie niewiarygodne dla następujących kombinacji grupy wiekowej i kategorii produktu: utrata masy ciała (osoby .65 lat), energia (osoby w wieku od 50 do 64 lat i .65 lat), zdrowie układu sercowo-naczyniowego lub potas ( osoby w wieku od 5 do 19 lat i od 20 do 34 lat), wapń (osoby w wieku od 5 do 19 lat, od 20 do 34 lat i od 35 do 49 lat) oraz żelazo (osoby w wieku od 5 do 19 lat i od 50 do 64 lat wiek).
Produkty odchudzające lub produkty energetyczne były zamieszane w ponad połowę wizyt w oddziałach ratunkowych w związku ze zdarzeniami niepożądanymi związanymi z suplementem u pacjentów w wieku od 5 do 19 lat (51,2%, 95% CI, 44,2 do 58,3) oraz w tych od 20 do 34 lat leczenia. wiek (56,4%, 95% CI, 51,8 do 61,1) (wykres 2). Produkty utrata masy ciała były zaangażowane w 2661 (95% CI, 1995 do 3326) wizyt w oddziałach ratunkowych rocznie w odniesieniu do zdarzeń niepożądanych związanych z suplementami u pacjentów w wieku od 20 do 34 lat, liczby podobnej do liczby odwiedzin związanych z wszystkimi innymi produktami połączonymi wśród pacjentów w każdej ze starszych grup wiekowych (tabela S5 w dodatku uzupełniającym)
[podobne: tętniak wątroby, dyżur aptek żyrardów, rzeszów medycyna estetyczna ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek żyrardów rzeszów medycyna estetyczna tętniak wątroby