Zwiększenie częstości występowania zespołu abstynencyjnego noworodków w neonatologicznych oddziałach intensywnej terapii w USA ad 5

Charakterystyka i ekspozycja matki są opisane, z uwzględnieniem potencjalnych ograniczeń tych danych, w tabelach S1 i S2 w dodatkowym dodatku. Analizy wrażliwości
W analizie post hoc, która była ograniczona do niemowląt, które otrzymały leczenie w 143 ośrodkach, które dostarczyły dane przez cały okres badania, stwierdziliśmy znaczny wzrost wskaźnika przyjęć, długość pobytu w NICU oraz odsetek dni NICU przypisanych do niemowlęta z zespołem abstynencyjnym noworodków (tabela S3 w dodatkowym dodatku), wyniki zgodne z naszymi najważniejszymi ustaleniami. W okresie badania nie było znaczących zmian w kodowaniu usługodawcy zespołu abstynencyjnego noworodków (patrz Dodatek Uzupełniający).
Dyskusja
W tej grupie noworodków przyjmowanych do prawie 300 NICU zaobserwowaliśmy znaczny wzrost od 2004 do 2013 roku w zakresie opieki zdrowotnej dla niemowląt z zespołem abstynencyjnym noworodków, w tym wzrost częstości przyjęć do tej diagnozy i wydłużenie czasu pobytu. W 2013 r. Łącznie 4% wszystkich dni pobytu w NICU w szpitalach w całym kraju przypisano opiece nad noworodkiem z syndromem abstynencji noworodków, co stanowi wzrost o 6 do 7 razy w stosunku do 2004 r. Wzrost wykorzystania NICU jest zgodny z wieloma raportami2-4. rosnącej zapadalności na zespół abstynencyjny noworodków w Stanach Zjednoczonych. W tym dużym badaniu 23 z 213 ośrodków zgłosiło, że ponad 10% ich dni NICU przypisano tym dzieciom w 2013 r. W porównaniu z z 157 ośrodków w 2004 r.
Podczas gdy zespół wczesnej abstynencji został po raz pierwszy opisany u niemowląt urodzonych przez matki stosujące nielegalne narkotyki, okazało się, że w okresie od 2012 r. Do 2013 r. Wiele dotkniętych noworodków urodziło się z matkami stosującymi opioidowe leki przeciwbólowe. Nasze dane są ograniczone przez zmienność adekwatności historii położniczej i samodzielnego zgłaszania się do matki, ale są spójne z doniesieniami sugerującymi, że rosnąca zapadalność na zespół abstynencyjny noworodków wynika po części ze zwiększenia stosowania opioidów wśród kobiet w ciąży, 2,3 składnik obecnej epidemii używania i nadużywania opioidów w Stanach Zjednoczonych26. Twórcy polityki federalnej i stanowej zaczęli rozwiązywać ten problem za pomocą strategii, takich jak programy monitorowania leków na receptę, eliminacja młynów pigułkowych 27, a ostatnio zmiana harmonogramu zajęć dla hydrokodonu.28 Nasze wyniki potwierdzają potrzebę takich podejść w celu zmniejszenia stosowania opioidów wśród kobiet w ciąży.
Stwierdziliśmy także, że ogólne stosowanie farmakoterapii u tych dzieci wzrasta z upływem czasu, ze zmianami częstotliwości stosowania określonych leków. Wobec braku dużych, randomizowanych badań porównujących terapie medyczne z zespołem abstynencji noworodkowej, nie ma zgodności co do skutecznych schematów1; żaden z leków stosowanych lub zalecanych do stosowania1 w leczeniu zespołu abstynencyjnego noworodków nie został zatwierdzony przez Food and Drug Administration do tego wskazania. Nasze wyniki w tej ogólnokrajowej próbie pokazują wzrost użycia klonidyny i zmniejszenie użycia metadonu; w małych badaniach oba czynniki były związane z krótszą długością pobytu niż te związane ze stosowaniem morfiny.13,29,30
Wzrost wykorzystania mleka matki w czasie u niemowląt z zespołem abstynencyjnym noworodków mógł nastąpić w odpowiedzi na zaktualizowane wytyczne American College of Obstetricians i Gynecologists, 31 American Academy of Pediatrics, 32 i Akademii Medycyny Karmienia Piersią .33 Niniejsze wytyczne zachęcają do selektywnego stosowania mleka kobiecego u niektórych niemowląt z powodu rosnących dowodów na to, że mleko matki może zmniejszyć objawy u niemowląt i zminimalizować leczenie farmakologiczne, 33 przeważa nad szkodliwym działaniem niektórych leków, co jest zazwyczaj minimalne, gdy matki uczestniczą w programach terapeutycznych.
[patrz też: tętniak wątroby, kto może zostać dawcą szpiku, tętniak na wątrobie ]

Powiązane tematy z artykułem: kto może zostać dawcą szpiku tętniak na wątrobie tętniak wątroby