Zwiększenie częstości występowania zespołu abstynencyjnego noworodków w neonatologicznych oddziałach intensywnej terapii w USA ad 7

Ponieważ dysponujemy danymi tylko o niemowlętach otrzymujących NICU, które opiekują się syndromem abstynencji noworodków, a także dlatego, że mniej dotknięte chorobą niemowlęta prawdopodobnie otrzymają opiekę poza NICU, podejrzewamy, że zgłaszane przypadki tego zespołu są zaniżone. Podsumowując, w tej dużej ogólnokrajowej grupie NICU w blisko 300 ośrodkach, stwierdziliśmy znaczny wzrost od 2004 do 2013 w zakresie przyjmowania pacjentów, długości pobytu i wykorzystania zasobów przez niemowlęta przyjmowane na NICU z zespołem abstynencyjnym noworodków. Potrzebne są skuteczne strategie prenatalnego zapobiegania zespołowi i leczenia po urodzeniu tych dzieci.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Dr Smith zgłasza otrzymywanie opłat za konsultacje od firm AbbVie, Astellas Pharma, GlaxoSmithKline, Missionpharma i Pfizer; oraz dr. Spitzera, który jest pracownikiem i posiadaczem zapasów w Mednax. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł został opublikowany 26 kwietnia 2015 r. O godzinie.
Dziękujemy Andrew Matice, MD, za przegląd wcześniejszej wersji manuskryptu i wszystkim dostawcom usług dla niemowląt, dzięki którym hurtownia danych klinicznych jest możliwa.
Author Affiliations
Z Oddziału Neonatologii, Oddziału Pediatrii, Centrum Medycznego Uniwersytetu Baylor, Pediatrix Medical Group (VNT) oraz Biura Głównego Dyrektora ds. Jakości, Baylora Scotta i White Health (MMB) – wszystko w Dallas; Wydział Neonatologii Mildred Stahlman, Wydział Pediatrii oraz Centrum Badań nad Usługami Zdrowotnymi Vanderbilta i Departament Polityki Zdrowotnej, Vanderbilt University School of Medicine, Nashville (SWP); Wydział Neonatologii, Wydział Pediatrii, Szkoła Medyczna w Feinbergu, Northwestern University oraz Ann and Robert H. Lurie Szpital Dziecięcy w Chicago – oba w Chicago (KM); Wydział Nauk Biomedycznych, Charles E. Schmidt College of Medicine, Florida Atlantic University, Boca Raton (JS) oraz Centrum Badań, Edukacji i Jakości, Mednax, Sunrise (RHC, ARS) – obie na Florydzie; Departament Pediatrii, Duke University School of Medicine, Durham, NC (PBS); i Pediatrix Medical Group, Greenville Memorial Hospital, Greenville, SC (RHC).
Prośba o przedruk do Dr. Tolia w Baylor University Medical Center, 3500 Gaston Ave., 3 Hoblitzelle Hospital, Dallas, TX 75246, lub at.
Materiał uzupełniający
Piśmiennictwo (38)
1. Hudak ML, Tan RC. Neonatalne wycofanie leku. Pediatrics 2012; 129: e540-e560
Crossref Web of Science Medline