Zwiększenie częstości występowania zespołu abstynencyjnego noworodków w neonatologicznych oddziałach intensywnej terapii w USA cd

Dla danych liczb porządkowych i dyskretnych wykorzystaliśmy korelację rangową Kendalla do oceny trendów; dla zmiennych kategorycznych wykorzystaliśmy testy trendów Cochran-Armitage. Test chi-kwadrat został użyty dla kategorii rasowych i grup etnicznych; wykorzystaliśmy model regresji liniowej Poisson a do porównania częstości występowania diagnoz w dwóch okresach. Aby zapewnić, że nasze wyniki są solidne, przeprowadziliśmy analizy wrażliwości, aby ocenić, czy zmiany w składzie uczestniczących NICU lub w kodowaniu dostawcy zespołu abstynencyjnego noworodków w okresie badania mogły mieć wpływ na nasze wyniki (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny w pełni tekst tego artykułu na). Podajemy wartości P dla trendów od 2004 r. Do 2013 r. W przypadku tabel opisowych niemowlęta pogrupowano w okresy 2-letnie, a zgłoszone zmiany obliczono od pierwszego okresu 2-letniego do ostatniego 2-letniego. Analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.3 (SAS Institute).
Częstość występowania zespołu abstynencyjnego noworodków
Ryc. 1. Ryc. 1. Uśrednione stopy przyjęć NICU dla zespołu noworodkowej abstynencji i średniej długości pobytu, zgodnie z belkami Year.I w panelu B reprezentują zakresy międzykwartylowe. NICU oznacza oddział intensywnej opieki noworodkowej.
Od 2004 r. Do 2013 r. W naszym badaniu kwalifikowało się 674 445 niemowląt z 299 klinik, wśród których 10327 niemowląt (2%) spełniało nasze kryteria dotyczące zespołu abstynencyjnego noworodków. Od 2004 r. Do 2013 r. Częstotliwość przyjmowania na NICU w przypadku niemowląt z zespołem abstynencyjnym noworodków wzrosła z 7 przypadków na 1000 przyjęć do 27 przypadków na 1000 przyjęć; tempo wzrostu było znacznie wyższe od 2009 r. do 2013 r. niż w okresie od 2004 r. do 2008 r. (P <0,001 dla trendu i dla porównań post-hoc nachyleń) (rys. 1A). Mediana długości pobytu dla tych dzieci wzrosła z 13 dni w 2004 r. Do 19 dni w 2013 r. (P <0,001 dla trendu) (ryc. 1B), przy czym w tym pomiarze występują duże różnice w ośrodkach.
Ryc. 2. Ryc. 2. Odsetek całych dni NICU przypisanych niemowlętom z zespołem noworodkowej abstynencji według roku i roczną proporcją całkowitych dni NICU według ośrodka. Wypust na panelu A pokazuje te same dane, co pełny panel, na powiększona oś y. Pola w panelu B reprezentują centra uczestniczące w badaniu. Łącznie 57 ośrodków z mniej niż 100 rocznymi przyjęciami pacjentów zostało wyłączonych z analizy przedstawionej w tym panelu. Diamenty wewnątrz pól oznaczają środki, a poziome linie oznaczają mediany; dolna i górna krawędź skrzynek pokazują zakresy międzykwartylowe. Wiskery rozciągają się do 1,5-krotności odstępu międzykwartylowego, a wartości odstające są reprezentowane indywidualnie przez kółka powyżej wąsów.
Spośród uczestniczących NICU odsetek całkowitych dni NICU przypisanych niemowlętom z zespołem abstynencyjnym noworodków wzrósł z 0,6% w 2004 r. Do 4,0% w 2013 r. (P <0,001 dla trendu) (ryc. 2A). W 2004 r. Wśród 157 jednostek z ponad 100 przyjęciami na rok tylko ośrodek miał ponad 10% dni NICU przypisanych niemowlętom z zespołem abstynencyjnym noworodków. Do 2013 r. Wśród 213 NICU z ponad 100 przyjęciami na rok niemowlęta z zespołem noworodkowej abstynencji stanowiły ponad 10% dni NICU w 23 ośrodkach, ponad 20% dni NICU w 8 ośrodkach i ponad 40 % dni NICU w 2 ośrodkach (rys. 2B).
Zmiany w cechach demograficznych w charakterystyce urodzeniowej i leczniczej
Tabela 1
[więcej w: leczenie endometriozy forum, USG genetyczne, Warszawa USG genetyczne ]

Powiązane tematy z artykułem: leczenie endometriozy forum USG genetyczne Warszawa USG genetyczne