Zwiększenie częstości występowania zespołu abstynencyjnego noworodków w neonatologicznych oddziałach intensywnej terapii w USA

Zespół abstynencyjny noworodków to syndrom odstawienia, który najczęściej występuje po ekspozycji in vivo na opioidy. Zazwyczaj objawia się w pierwszych dniach życia jako nadciśnienie, niestabilność autonomiczna, drażliwość, słaby odruch ssania, upośledzenie przybierania na wadze i rzadziej drgawki.1 Od 2000 r. Do 2009 r. Częstość występowania zespołu abstynencyjnego noworodków w Stanach Zjednoczonych prawie się zmniejszyła. 2, z kilkoma stanami, w których odnotowano jeszcze większy wzrost w ostatnich latach. 3,4 Wzrost ten nastąpił w związku ze wzrostem stosowania opioidów przez kobiety w ciąży.5-8 Pomimo zwiększonej częstości występowania zespołu abstynencyjnego noworodków, dane o zmianach w Brakuje zasobów na oddziale intensywnej opieki noworodków lub leczenia chorych dzieci. Wcześniejsze badania populacyjne dotyczące zespołu abstynencyjnego noworodków opierały się na rejestrach rachunków szpitalnych w celu identyfikacji kohortowej i nie miały dostępu do klinicznych informacji dotyczących niemowląt.2 Inne badania dotyczące leczenia zespołu abstynencyjnego noworodków zostały w znacznym stopniu ograniczone do badań ankietowych wśród lekarzy, 9 , 10 zaangażowało populacje ograniczone do określonych obszarów geograficznych, 11,12 lub reprezentowało jedynie częściową próbkę NICU szpitali dziecięcych.13 Ponadto, sprawozdania opisujące cechy matki były ograniczone przez małe rozmiary próby14, 15 i włączenie danych tylko z pojedyncze centrum16 lub pojedynczy region.3,17
Zrozumienie zmian w zakresie korzystania z opieki zdrowotnej i leczenia klinicznego tych niemowląt ma kluczowe znaczenie dla określenia priorytetów badawczych i pomocy w projektowaniu programów zdrowia publicznego w celu poprawy opieki zdrowotnej dla niemowląt i ich matek. Naszym celem było przeanalizowanie tych czynników przy użyciu danych z kohorty niemowląt hospitalizowanych z zespołem noworodkowej abstynencji w NIKU w Stanach Zjednoczonych od 2004 do 2013.
Metody
Źródło danych
Dane uzyskano z hurtowni danych Pediatrix Clinical Data Warehouse (CDW), dużego, wieloośrodkowego, niezidentyfikowanego zestawu danych18, który został wykorzystany przez National Institutes of Health, 19 Food and Drug Administration, 20 Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka Eunice Kennedy Shriver i Human Progression Pediatrics Trials Network, 21, 22 i niezależni badacze23, 24, aby określić i ocenić krajowe trendy w diagnozach i terapiach NICU. CDW jest generowana z BabySteps (Pediatrix), standardowego narzędzia do dokumentacji i oprogramowania rozliczeniowego używanego przez uczestniczące NICU w 33 stanach i Portoryko, które przechwytuje informacje o około 20% niemowląt przyjętych na NICU w Stanach Zjednoczonych.18 Dane dotyczące niemowląt są dodane i modyfikowane przez dostawców w BabySteps, ponieważ dokonują codziennych ocen. Dane te są wykorzystywane do generowania dokumentacji medycznej (np. Informacje o przyjęciu, postępie i wyładowaniu), arkuszach roboczych do fakturowania i zestawie danych CDW. Aby zmaksymalizować ważność, dane dotyczące CDW są pobierane na końcu pobytu NICU u noworodka, więc dostawcy mieli wiele możliwości przeglądu i weryfikacji dokumentacji.18 Ponieważ w analizie wykorzystano dane zidentyfiko- wane, badanie to zostało poddane przeglądowi i uwzględnione w przeglądzie instytucjonalnym. zarząd w Baylor Research Institute był zwolniony z wymogu uzyskania świadomej zgody i został zatwierdzony przez komitet doradczy ds. badań w Mednax.
Wybór kohorty
Wszystkie niemowlęta zwolnione od 2004 do 2013 roku kwalifikowały się do włączenia do badania
[przypisy: hurtownia portfeli, pracownia emg, adapalen ]

Powiązane tematy z artykułem: adapalen hurtownia portfeli pracownia emg